Pochwała zdrady

Kiedy zdrada jest wytchnieniem, głębokim nabraniem powietrza w płuca, jedynym ratunkiem. Kiedy jest równocześnie zła i dobra. Zawsze prowadzi do zmian. Zawsze za nią stoi coś więcej jak tylko pożądanie. Jest krzykiem rozpaczy, wołaniem o pomoc. Szukaniem siebie, gubieniem się, radością, smutkiem i nostalgią. Skłania do przemyśleń. Jest bardziej ambiwalentna niż kobieta wybierająca kolor pomadki. Jest sygnałem, wykrzyknikiem, znakiem zapytania. Nigdy nie jest kropką, czasem jedynie przecinkiem czy dwukropkiem. Jest wynikiem szeregu zdarzeń, pociąga za sobą lawinę problemów.

lighted-lightbulb-lights

Zdradzany nie zawsze jest ofiarą, a zdradzający nierzadko cierpi jeszcze bardziej. Wyrzuty sumienia, które dręczą w nieprzespaną noc. Kubek kawy o 4 nad ranem i długie rozmyślania i gapienie się w cudze okna. Pytania retoryczne, ciągłe uczucie dyskomfortu. Chęć która jest zaspokojona, ale przez niewłaściwą osobę. Życie wspomnieniami, historią, która się nie powtórzy. Chwilami, które były momentami przypominającymi iskry ognia. Gdzie my się zgubiliśmy? Kiedy zaczęliśmy myśleć o tym, że to koniec? Kiedy daliśmy się ponieść emocjom dźwigani tak lekko jak na skrzydłach…. Kiedy ostatni raz zapomnieliśmy się, zgubiliśmy razem między wskazówkami zegara. Kiedy jedliśmy pizzę nago w łóżku? A kiedy tak po prostu leżeliśmy nago w łóźku. Nie wiemy.

 

„Każdy ma problemy, nigdy nie jest kolorowo. Nie ma ludzi idealnych, nie ma związków idealnych. ” Powtarzamy to sobie uparcie jak mantrę czy afirmację, po to, aby w końcu w to uwierzyć.Dodajemy szczęśliwe zdjęcia na fejsbuki i inne, a gdy tylko odłożymy swojego smartfona czujemy się jak hipokryci. Bo wiemy, że to co myślimy i to co robimy nie jest połączone.

 

„Nigdy nie będzie idealnie. Nigdy nie będzie już takiego pożądania i ognia jak na początku.” Dlaczego tak myślimy?Chcemy za wszelką cenę wzniecić ten ogień, a powodujemy jedynie pożar. Bilans zysków i strat już dawno przestał się sobie równać.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close